Kamera Sistemleri Nelerdir?

“Güvenlik Kamerası” bize oldukça sıradan bir kelime olarak geliyor, fakat işin içine “Sistem” girince durum değişiyor. Basitçe anlatmak gerekirse, kamera sistemleri, denetim kameralarından oldukça farklıdır çünkü bu sistemler evinizi ya da iş yerinizi korumak için tüm bileşenleri bünyesinde barındırır.

Kamera güvenlik sistemleri genelde güvenlik kameraları, NVR ya da VMS gibi sistemleri ve PoE switch ve Cat5e kablo gibi bileşenleri bünyesinde barındırmaktadır. Yeni almış olduğunuz sistemin kuruluma hazır olduğundan ve tüm bu bileşenlerle birlikte teslim gününde kurulduğundan emin olun. Bu sistemleri biraz araştırdığınızda karşınıza dış mekan güvenlik kamera sistemleri, kablosuz güvenlik kamera sistemleri, 8 kameralı güvenlik sistemleri, 4 kameralı güvenlik sistemleri, HDTV ve IP video güvenlik sistemleri gibi çok çeşitli sistemler çıkacaktır. Yukarıda bahsettiğimiz tüm bu sistemler, elinize önceden ayarlanmış şekilde geçer ve kişisel ihtiyaçlarınıza göre şekillendirilebilir.

Güvenlik Kamera Sistemlerinde Neye Dikkat Edilmelidir?

Eğer güvenlik kamera sistemi arayışına girdiyseniz, nasıl bir sistem almanız gerektiği, sizin güvenlik ihtiyaçlarınıza göre değişmektedir. Eğer bir market sahibiyseniz, standart iç mekan güvenlik kameralarıyla birlikte kayıtları görüntülemek ve yönetmek için kullanacağınız tak-çalıştır NVR aygıtından oluşan sistem sizin için ideal olacaktır. Eğer ev sahibiyseniz, 4 adet dış mekan güvenlik kamerasından oluşan sistemle mülkünüzü sorunsuz bir şekilde koruyabilirsiniz. Başlıkta sorulan soruyu cevaplamak gerekirse, seçeceğiniz güvenlik sistemi tipi, tamamen sizin güvenlik ve yönetim ihtiyaçlarınıza göre şekillenmektedir. Yukarıda verdiğimiz örneklerden farklı olarak, siz hem iç mekan hem dış mekan güvenlik kameralarına ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. VideoSurveillance.Com sizlere hem iç mekan hem de dış mekan güvenlik kameralarından oluşan bir sistem önererek, evinizi ya da iş yerinizi en iyi şekilde korumanıza yardımcı olmaktadır. Ayrıca Poe switch, Cat5e kablo ya da NVR aygıtları gibi cihazların, alacağınız sistemde bulunması hayati önem taşımaktadır. Tekrar tekrar söylüyoruz, kullanılan her sistem kişisel ihtiyaçlara ve beklentilere göre şekillendirilebilir.

Video Denetim Sistemleri Neleri İçermektedir?

İçinde bulunduğunuz internet sitesi, sizlere iç mekan, dış mekan, kablosuz iç mekan & dış mekan ve gündüz / gece kamerlarının bulunduğu ve son teknoloji analiz sistemleriyle güçlendirilmiş çeşitli güvenlik sistemleri sunmaktadır. Kullandığımız IP denetim sistemlerin çoğunda Cat5E kablolar, PoE switch, NVR ve/veya PoE enjektör kullanılmaktadır. Böylece kullandığınız sistemin an be an her şeyi kaydetmesi sağlanmaktadır. Kullandığınız sistemi güncellemek için birkaç ekipman değiştirmek ya da eklemekten mutluluk duyduğumuzu söylemek isteriz. Konu güvenlik olunca, kişiselleştirmenin müşterilerimizi tatmin ettiği düşüncesiyle hareket etmekteyiz.

Video Güvenlik Sistemini Nasıl Seçmeliyim?

Hangi sistemin sizin için verimli olabileceğine ve ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğine karar verin. Doğru IP güvenlik kamera sistemini seçerken ölçeklendirilebilirliği ve esnekliği göz önünde tutun. Bu sistemler, ek olarak sunulan ve hepsini kapsayan NVR sayesinde daha sonraları donanım eklenebilmesine olanak sağladıkları için mükemmel bir seçenektir. Tüm bunlara ek olarak, kırılmaya karşı dayanıklı kameralar, dış mekan kameraları, HDTV, yüksek çözünürlüklü, hareket algılayıcılı kameralar arasından hangi tip kameranın size daha uygun olduğunu belirlemeniz gerekmektedir. Ayrıca kamera estetiğinin sizin için bir önem teşkil edip etmediğini de belirlmeniz gerekmektedir. Bizim sizlere sunduğumuz cctv kamera sistemleri oldukça akıllı şekilde tasarlanmış mermi, kubbe yada kübik tip kameralardan oluşarak sizin tasarım tercihlerinizle mükemmel bir uyum sağlamayı amaçlamaktadır.