Yüksek Çözünürlüklü İp Kamera

IP kamera sistemleri, güvenlik kayıtlarını yada şüphelileri tespit işleminde önemli rol oynayabilen geleneksel güvenlik kameralardan daha yüksek kaliteli resimler sunmaktadır. Bu kameralarda yaygın olarak kullanılan çözünürlük 1 ya da 2MP’dir. Günümüzde ayrıca 20MP’den daha fazla çözünürlük sunan yüksek megapikselli kameralar da mevcuttur. Daha yüksek megapikselli kameralar, daha yüksek çözünürlüklü video kaydı sunmaktadır. Fakat analog CCTV güvenlik kameralarında megapiksel çözünürlüğü bulunmamaktadır.

Güvenlik kamerasından beklentilerinize bağlı olarak,kullandığınız megapiksel IP kameralardaki çözünürlük bazen kritik derecede önemli olabilir.Genel olarak kullanılan 1MP ve 2 MP kameralarda, 720p ve 1080P çözünürlük sunan kamerlarda 30FPS (Frame Per Second) standart olarak gösterilmektedir. Fakat, bu megapiksel sayısı artıkça saniye başına düşen kare sayısı bir hayli düşüyor ve kameranın kaydettiği videoları aktarmak için kullandığı ağ kullanımı aynı oranda artıyor. Bu nedenle, güvenlik sisteminizde kullanacağınız yüksek megapikselli kameralarda bulunmasını istediğiniz ve ihtiyacınız olan çözünürlüğü iyi belirlemeniz gerekmektedir.

Yüksek Megapikselli Güvenlik Kamera Sisteminin Hedeflerini İyi Belirleyin

Doğal olarak yüksek megapikselli IP kameralarını denetlemek istediğiniz eylemin olduğu yerlere ya da herhangi bir eylemin olmadığı yere konuşlandırmak isteyebilirsiniz. Kullanacağınız bu kameralar genel bir alanı izleyecek şekilde konuşlandırılmalıdır. Sadece speed dome güvenlik kameralarının uzaktan kontrol imkanı sunmasından dolayı, yüksek megapikselli IP kameraların kurulum esnasında her yeri görüntüleyecek şekilde sabitlenmesi çok büyük önem taşımaktadır.

Sadece genel izlemeye ihtiyaç duyduğunuz alanlarda düşük megapikselli kameralar işinizi görebilir. İnsanlar ya da eylemler hakkında daha detaylı bilgi edinmeniz gereken alanlarda ise yüksek megapikselli IP kameralar kullanılmalıdır. Örnek verecek olursak, bankanın karşısını izleyen bir kamera, o alandaki her bir insanı açık şekilde görüntüleyebilecek şekilde odaklanma özelliğine sahip olmalıdır. Yüksek çözünürlüklü fotoğraflar, insanların yüzlerini daha açık şekilde belli edebildikleri için oldukça kullanışlıdır. Eğer bu derecede önemli bir konumda kullanılan kameranın çözünürlüğü düşük olursa, insanların yüzlerini seçmek ve onları tespit etmek oldukça zor olacaktır.

Yüksek Megapikselli IP Kameralarla Özelleştirilen Sistemler Yatırımlarınızı Korumanıza Yardımcı Olur

Eviniz ya da iş yeriniz için yüksek çözünürlüklü  güvenlik sistemi oluşturabilecek bir güvenlik sistemleri uzmanıyla çalışmak, kuracağınız bu güvenlik sistemine yatıracağınız paranın karşılığını verecektir. Toptan satış yapan yerden alacağınız ucuz güvenlik sistemleri, size ihtiyacınız olan doğru çözümü sunamayabilir. Eğer kafanızda evinizin ya da iş yerinizin güvenliği hakkında ilerleyen zamanlarda soru işareti oluşmasını istemiyorsanız, kullanacağınız bu sistem üzerinde derinlemesine düşünmeniz gerekir. Kullanacağınız güvenlik kamera sistemine çok fazla para harcayabilirsiniz fakat eğer bu pahalı sistem bile ihtiyaçlarınızı karşılamaz ise ya da düzgün bir şekilde kurulum yapılmadıysa, sizin için etkili bir çözüm olmayabilir. Önceden hazırlanmış kişiselleştirilebilir kamera sistemleri ile kullanıcılar denetlemek istedikleri özel alanlar için doğru bileşenleri toplayabilme şansı bulabiliyorlar.

Yüksek çözünürlüklü kamera sistemi seçerken, denetlemek istediğiniz alanın ihtiyaçlarını ve hangi tip güvenlik sistemine yatırım yapmak istediğinizi çok iyi belirlemeniz gerekmektedir. Oldukça büyük paralar yatırdığınız halde seçeceğiniz kamera tipinin yanlış olması, size işe yaramayan bir video kaydından başka birşey sağlamayacaktır. Hemen şimdi kamera fiyatları ekibi ile irtibata geçerek hangi tip güvenlik sisteminin sizin ihtiyaçlarınıza ve korumak istediğiniz alana uygun olduğunu öğrenin!