Hd Güvenlik Kameraları

HD güvenlik kameraları net ve ayrıntılı bir görüntü sunmak için geleneksel videolara (analog güvenlik kameralarına) göre, daha çok piksel ve daha büyük bir görüntü boyutu içerir.

Satışını ve kurulumunu yaptığımız hd kameralar, birçok markadan ve her kamera sistemi için (dome,speed dome,dış ortam kameraları,vb.) temin edilebilir. Bu yüzden yüksek çözünürlüklü kameraları güvenlik sisteminize eklemek, ya da sıfırdan oluşturmak oldukça kolaydır.

HD güvenlik kamerası çözünürlükleri çoğunlukla 720p ya da 1080p olmaktadır. 1080p, ya da tam full HD çözünürlük 1920 x 1080 piksellik görüntüyü, 720p HD de 1280 x 720 piksellik görüntüyü kayıt eder. 720p ve 1080p’deki ‘’p’’ ‘’progressive scan’’ anlamına gelir ve hareketin bulanıklıklarını giderme derecesidir.

HD kameraları yüz tanıma ve plaka okuma işleminde kullanmak için, yüzün genellikle belirli sayıda pikseli ölçebilmesi gerekir. Bunun yanı sıra ışığı ve kameraya bakan yüzün açısını da dikkate almak gerekir – kötü ışıklandırma ya da aşırı dar bir açı insanları tanımlamayı zorlaştırabilir. Piksel sayımı ve yüz tanıma işlemi hakkında daha fazla bilgi için, projenize uygun öneriler almak üzere proje satış danışmanlarımız ile konuşabilirsiniz.

HD kameralar görüntüleri 16:9 geniş ekran görüntü oranında kaydeder, bu da görüntünün HD olmayan kameralara göre daha büyük ve geniş olduğu anlamına gelir. Bu geniş görüntü, aynı alanı potansiyel olarak daha az HD kamerayla görüntüleyebilmenizi, aynı zamanda para ve kurulumdan zaman kazanmanızı sağlayan şeydir. HD olmayan kameralar genellikle 4:3 görüntü oranına sahiptir.

Yüksek çözünürlüklü kameralar daha geniş görüntü oranında daha fazla pikselli video kaydederek, analog güvenlik kameralarından yahut HD olmayan IP kameralara göre daha detaylı görüntüler verecektir.

Eskilerde analog güvenlik kamera sistemlerinde 600 – 700 TL değerli olan D1 kameralara yüksek çözünürlükte güvenlik kameraları denmektedir. Ancak, günümüzde geldiğimizde bu kameralara artık yüksek çözünürlüklü kamera demek çok da doğru değil. HD kavramı hayatımızın içerisinde girdiğinde artık bir çok çözünürlük ve görüntü kalitesi tarihe karışmış oldu. Günümüzde bilgisayarlar ve internet üzerindeki videolar söz konusu olduğunda HD ve Full HD çözünürlüğe sahip güvenlik kameraları ile karşılaşacaksınız.

Önceleri analog sistemlerde en yüksek çözünürlük değeri olan D1 çözünürlükte kamera ve görüntü kayıtları alınabilmekteydi. Ancak artık günümüzde kamera sistemlerinin kayıt yöntemleri de değişti. Günümüzde kullanılan en büyük çözüm İP sistemi ile kayıt altına alınan kamera sistemleridir. Önceleri güvenlik kameralarında tanımlanamayan yüzler görmek can sıkardı,zor olurdu. Bir mekana hırsızlık için giren hırsızların yüzlerinin seçilememesi hem sizin hem de güvenlik güçlerinin işlerini zorlaştırmaktaydı. Ancak günümüzde hırsızlık için girenlerin kaşları dahi HD Kamera sistemi sayesinde sayılabilmektedir.

Günümüzde kullanılan bir çok çözünürlük derecesi hd kamera sistemlerinde de kullanılmaktadır. Hd kamera güvenlik sistemlerinde en fazla kullanılan güvenlik kamera çözünürlüğü ise 1024 x 768 dereceli çözünürlüktür. Ancak unutulmamalıdır ki kamera kayıtlarının alındığı bilgisayarlarda videoların boyutları da çözünürlük arttıkça daha fazla olmaktadır. Bu dereceler megabayt cinsinden daha yüksek olabilir.


Suçlunun üstün olmasına izin vermeyin. Güvenlik Kamera sisteminizi bugün oluşturun. Kamera Fiyatları müşteri hizmetlerini arayarak keşif yaptırmak ücretsizdir.

İletişim

  • Adres: Ethem Efendi Caddesi, 102/2 Erenköy,İstanbul

  • Telefon No:(0850) 520 0 911

  • Mobil 7/24: 0532 635 07 65

  • Mobil 7/24: 0537 312 02 16

  • Email: info@kamerafiyatlari.net